Вимоги до подання

Під час подання рукопису статті до «Полімерного журналу» автори повинні підтвердити його відповідність усім встановленим вимогам, указаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи цим вимогам редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.

Автор подає оригінальний рукопис і гарантує, що стаття не була опублікована раніше і не перебуває зараз на розгляді в іншому журналі

Автор відповідає за новизну і достовірність результатів наукового дослідження.

Автор гарантує правильний склад списку співавторів роботи, які внесли істотний інтелектуальний внесок у підготовку поданої роботи.

Автор гарантує, що у разі використання фрагментів чужих робіт та/або запозичення тверджень інших авторів, у статті оформлені відповідні бібліографічні посилання з обов’язковим зазначенням автора і першоджерела

Автор гарантує відсутність надмірних запозичень, а також плагіату у будь-яких формах (неоформлені цитати, перефразування або присвоєння прав на результати чужих досліджень).

Автор гарантує відсутність конфлікту інтересів, які можуть вплинути на результати дослідження або їх інтерпретацію.

Автор ознайомлений і погоджується з умовами Ліцензійного договору на використання твору.

Всі матеріали за форматом і змістом повинні відповідати вимогам редакції журналу.

 

Науковий Полімерний журнал приймає до розгляду статті з таких основних наукових проблем полімерів, полімерних матеріалів і композитів:

– синтез, кінетика та механізм реакції отримання лінійних і сітчастих полімерів;

– хімічна, структурно-хімічна і фізична модифікація полімерів;

– структура, фізико-хімічні, фізичні властивості полімерів;

– деструкція, старіння і стабілізація полімерів;

– фізика макромолекул і їх систем;

– хімічні і фізико-хімічні основи формування полімерних композитів, їхні структура та властивості.

Крім звичайних статей Полімерний журнал публікує повідомлення невеликого обсягу, які містять  принципово нові результати і потребують термінової публікації, а також оглядові статті (1-2 в номер), які узагальнюють результати досліджень і становлять загальний інтерес для широкого кола читачів. Полімерний журнал не публікує серійні (з продовженням) статті. Стаття не може бути опублікована в іншому виданні чи подана одночасно в інший  журнал.

Полімерний журнал публікує статті українською та англійською мовами.

Всі статті, які подаються в Полімерний журнал, рецензуються  в редакції.

Стаття, яка подається для публікації, містить: текст статті, рисунки, підписи до рисунків, таблиці, надруковані на окремих аркушах, і, крім того, окремий аркуш з рефератами і ключовими словами двома мовами. Текст повинен бути збережений у Word форматі.  Примірник надрукованої статті має бути поданий одночасно з електронною версією статті, що має бути надіслана в редакцію електронною поштою.

 

Вартість публікації  матеріалів у «Полімерному журналі» безкоштовна

 

Розділи журналу

 

Огляд

Структура та властивості полімерних матеріалів

Фізика полімерів

Медичні полімери

 

Подання рукопису

 

При поданні рукопису обов’язково вносити дані про всіх авторів українською та англійською мовами: УДК, ініціали, прізвище автора(ів), місце роботи (назву установи необхідно вказувати повністю без скорочень), ORCID (латинськими літерами у форматі посилання, наприклад https://orcid.org/0000-0000-0000-000X). При цьому послідовність авторів повинна відповідати послідовності у рукописі.

 

Компоненти статті, які необхідно завантажити:

 

  1. Рукопис статті (повна версія: українською та англійською мовами – автори, ORCID, установа, назва статті, анотація і ключові слова; текст статті; список літератури українською мовою або транслітерація; підписи до рисунків, рисунки). Назва файла повинна бути латинськими буквами <прізвище першого автора_full>.
  2. Якщо стаття подається англійською мовою, до рукопису необхідно додати реферат і ключові слова українською мовою.
  3. Рисунки. Назва файлів повинна співпадати з порядковою нумерацією рисунків <прізвище першого автора_Fig_1>.
  4. Ліцензійний договір на використання твору, підписаний усіма співавторами (форма Ліцензійного договору PDF). Ліцензійний договір набуває чинності після прийняття статті до друку. Підписання ліцензійного договору автором(ами) означає, що вони ознайомлені та погоджуються з умовами договору.
  5. Відомості про кожного з авторів — прізвище, ім’я, по батькові повністю, посада, місце роботи, наукове звання, науковий ступінь, контактна інформація (телефон, адреса електронної пошти), код ORCID (обов’язково).

 

Вимоги до оформлення статті

 

На початку статті українською та англійською мовами подається така інформація:

1) ініціали та прізвище(а) автора(ів) та ORCID кожного з авторів. Особливу увагу необхідно звертати на правильність написання прізвищ та ініціалів в англомовному варіанті;

2) офіційна назва установи, повна поштова адреса, номер телефону, адреса електронної пошти установи;

3) назва статті;

4) текст статті;

5) реферат статті обсягом 1800–2000 знаків має відображати послідовну логіку викладення результатів, описувати основну мету дослідження та підсумовувати найбільш значимі результати.

6) ключові слова — не більше 8-ми слів.

 

Загальний обсяг рукопису: стаття — до 20 стор., кількість рисунків — до 10; коротке повідомлення — до 5 стор., кількість рисунків — до 5. Текст рукопису необхідно структурувати за такими розділами: Вступ, де окреслено постановку проблеми, актуальність обраної теми, аналіз останніх досліджень і публікацій, мету й завдання роботи; Виклад основного матеріалу: Експериментальна частина, Результати дослідження та їх обговорення;  Необхідно подати отримані наукові факти, методику отримання та аналіз фактичного матеріалу; Висновки, де підведені підсумки роботи, вказані наукова новизна та перспективи подальших досліджень у цьому напрямі; Фінансування роботи, де подається інформація про джерело фінансування робіт, гранти та будь-яку іншу фінансову підтримку досліджень, у розділі необхідно використовувати повні назви наукових установ і спонсоруючих організацій; Подяка, де подається загальна інформація про будь-яку допомогу в проведенні досліджень і підготовці статті; повідомлення про корисні обговорення та дискусії, подяки колегам і рецензентам (в особливих випадках); Список використаної літератури.

 

Текст статті. Для набору тексту слід використовувати Times New Roman. Текст оформляти шрифтом 12 пунктів через півтора інтервала на папері формату А4. Назву статті, заголовки підрозділів друкувати прописними буквами та виділяти жирним шрифтом. Необхідно подавати визначення (дефініцію) величин або скорочень, які вперше вживаються в тексті, а далі користуватися відповідним терміном.

 

Таблиці слід оформляти з використанням табличного редактора MS Word і подавати в тексті після першого посилання на таблицю із зазначенням її номера та назви. Використання символів псевдографіки для оформлення таблиць недопустимо.

 

Формули необхідно набирати у редакторах формул Chem Window чи  Isis Draw.

 

 Ілюстрації

Графіки та діаграми повинні бути надруковані високої якості на окремих аркушах формату А4 розміром не більше 12х15 см і не менше 8х10 см. Сірі напівтони не використовувати. Товщина ліній і величина деталей рисунка мають забезпечувати гарне  розрізнення після зменшення до 7,6 см за шириною. Рекомендована висота заголовних букв і цифр на графіках 3мм (до зменшення). Номер  рисунка вказується під ним.  Всі підписи до рисунків групуються на окремій сторінці і додаються до тексту статті. Оригінальні файли рисунків в Excel чи  Origin програмах повинні бути подані в електронній версії статті.

 

Фотографії та ілюстрації,  виготовлені за допомогою комп’ютера, повинні бути чорно-білими і надруковані високої якості. Оригінальні файли сканованих фотографій повинні бути збережені в TIFF форматі (окремий файл для кожного зображення) та подані в електронній версії статті. Розрізнювальна здатність  рисунків допускається не менше 300 dpi. На мікрофотографіях потрібно використовувати масштабну шкалу.

 

Підписи до рисунків подавати в рукопису після списку літературних посилань.

 

Список використаних літературних джерел потрібно наводити наприкінці статті. Посилання на літературні джерела (книги (монографії, окремі глави тощо), статті з наукових періодичних видань, матеріали конференцій, патенти та авторські свідоцтва, дисертаційні роботи чи їх автореферати, електронні ресурси) нумерують послідовно, в порядку їх цитування у тексті статті. Неприпустиме є посилання на неопубліковані та незавершені роботи.

 

Приклади оформлення посилань на літературні джерела

Посилання на використану літературу подаються у квадратних дужках в тексті, нумеруються   в порядку цитування та друкуються окремою сторінкою (транслітерація обов’язкова).

 

Періодичне видання:

  1. 1. Dmitrieva T.V., Kobylinskiy S.M., Boiko V.V., Riabov S.V., Bortnitskiy V.I.,Krymovska S.K., Nevnerzhitska G.F., Komljakova O.M. The influence of metal complexes on the basis of pectine on the degradability of polyethylene. Polymer journal, 2015, 37, 3: 263-268. https://doi.org/10.15407/polymerj.37.03.263.
  2. Galatenko N.A., Rozhnova R.F., Kulyk L.V., Kulyesh D.V. The evaluation of biocompatibility and biological activity of composite materials with folate-derivative of ferrocene for medicine, Fizika ta Tehnologia Poverhni, 2016, 7, no. 3:344-353. https://doi.jrg/10.15407/hftp07.03.344.

 

Книга:

  1. 1. BеlоshenkоV.А., Vаryuhin V.N. Effekt pamyati formy v polimerah i ego primenenie. Kiev: Nauk. dumka, 2005: 234. ISBN 966-00-0526-1.
  2. 2. Hаndbook of Biodegrable Polymers / Ed Catia Bastioli. Walter de Gruter gmbH & Co KG, Berlin / Boston, 2020:572. ISBN: 9781501519215.
  3. 3. Fazovye processy v geterogennyh polimernyh sistemah. Pod red. T.V. Lebedeva. Kiev: Nauk. dumka, 2012:432. ISNB 978-966-00-1249-3.
  4. 5. Carbon nanotubes – polymer nanocomposites./ Yellampalli (Ed.). – Croatia: INTECH, 2011. ISBN 978-953-307-498-6.

 

Глава у книзі:

  1. 1. Kaleta J., Lewandowski D., Mech R., Zaja P. Smart magnetic composites, Chapter 24. In book: Vetal, ceramic and polymeric composites for various uses/ Ed.: InTech: Rijeka, Croatia, 2011. ISBN 978-953-307-353-8.
  2. 2. Lay D.A. Sol-gel processing of hybrid organic-inorganic materials based on polysilsesquioxanes. In: book: Hybrid materials.Synthesis, characterization and applications. Kickelbick (Ed.), Weinheim: Wiley-VCH, 2007: 225-254. ISBN 978-3-527-31299-3.

 

Патент:

  1. Pаt UA № 112207. МPК8 G07F 5/02; 7/28; C08G 79/08; 79/14: C07B 41/04. Sposib oderzhannea oligomernih (alkoksi)titanoksi boraniv z vishchimi alifatichnimi i/abo ftorvmisnimi alifachnimi alkoksiradikalami, spoluchenim z atomami titanu. M.Ya. Kuz’menko, S.M. Kuz’menko, O.V. Skrinnik, V.V. Bugrim, O.M. Kuz’menko, O.O. Hristenko. Oprilyudneno 10.08.2016. Byul. no. 16.
  2. Pаt 6433694 USA. IC7 GO8B/21/00. Sensor having improved desorption time and related control circuirity. J.P. Dolan, P.M. Dolan. Publ. 13.08.2002.

 

Нормативні документи:

 

  1. AASHTO TP-5-97. Standard Test Method for Determining the rheological Properties of Asphalt Binder Using a Dynamic Shear Rheometer (DSR).
  2. European Standard EN 12607-1. Bitumen and bituminous binders – Determination 0f the resistance to hardening under influence of heat and air – Part 1: RTFOT method

 

Матеріали конференцій

 

Shumsky V.F., IgnatovaT.D., Kosyanchuk L.F., Getmanchuk I.P., Antonenko O.I. Rheokinetics of the formation of poly(methyl methacrylate), crosslinked polyurethane and its blend. The scaling approach, XIV Ukrayins’ka konferenciya z vysokomolekulyarnyh spoluk: tezy dopovidej, Kyiv, 15-18 zhovtnya, 2018: 117–119.

 

Електронні ресурси віддаленого доступу

 

  1. Internet resource: https://newsfinance.ua/news/-/444116/shho-bude-z-dorogamy-v-2019-rotsi-hajvej-dogdanska-i-remont-yam
  2. Internet resource: https://www.epravda.com.ua/rus/news/2018/06/4/637414/